Laguna Thermal Resort

ya da biz sizi arayalım

logo

Yakın Çevremiz

Laguna Termal Resort & Spa Çevresinde Gezilesi Yerler

Laguna thermal yakın çevresi
Laguna thermal yakın çevresi
Laguna thermal yakın çevresi

 

Laguna Thermal Resort & Spa’da konakladığınız süre boyunca yakın çevreyi ziyaret ederek kültürel ve turistik geziler yapabilirsiniz. İlçe merkezine 3 km uzaklıktaki tesisimizden kişisel aracınızla veya taksiyle 10 dakikada Sındırgı’ya ulaşım sağlayabilir, Doğal Şehir Sındırgı’da mutlaka görülmesi gereken yerleri ziyaret edebilirsiniz.

Şerif Paşa Meydanı

Sındırgı’nın merkezinde bulunan ve ilçenin en büyük meydanı olan Şerif Paşa Meydanı’nda düzenlenen çeşitli etkinliklere katılabilir, aynı bölgede bulunan Hanımeli Çarşısı’nda yöresel lezzetleri ve ürünleri bulabileceğiniz bir gezinti yapabilirsiniz.

Güreş Evi

Ata sporumuz olan güreş geleneğinin yaşatılmaya devam ettiği Sındırgı’da pehlivanların öykülerini anlatan belgesel, güreş malzemeleri, fotoğraflar, gazete haberleri ve diğer güreş malzemelerini Güreş Evi’nde inceleyebilirsiniz.

Zindan Kayalıkları

Sındırgı’nın merkezine 15 dakikalık mesafedeki Çoturtepe’de bulunan ve Roma İmparatorluğu döneminde doğal bir zindan olarak kullanıldığı düşünülen Zindan Kayalıkları da yakın çevrede mutlaka görmeniz gereken yerlerden bir tanesi.

Cüneyt Köprüsü

Yapım zamanı tam olarak bilinmese de yapım tekniği nedeniyle Osmanlı Dönemi eserleriyle benzerlik gösteren Cüneyt Köprüsü’nü Sındırgı’ya 5 km uzaklıktaki Bayırlı Köyü’nde ziyaret edebilirsiniz. Kendisiyle aynı ismi taşıyan derenin üzerinde yer alan bu moloz ve kesme taştan örülmüş köprüyü görmeye gittiğinizde hem tarihi bir eseri inceleyebilir hem de çevredeki temiz havanın tadını çıkarabilirsiniz.

Yöresel Lezzetler

Yemek kültürü bakımından oldukça zengin olan Sındırgı’nın yöresel yemeklerini merkezde ve çevre ilçelerde deneyimleyebilirsiniz. Sazan dolması, güveç, kabak çiçeği dolması, höşmerim gibi Balıkesir ile özdeşleşmiş yemeklere ek olarak Sındırgı saraylısı, mürdük aşı, tarhana bezdirmesi, nohutlu dolama gibi Sındırgı’ya özgü lezzetleri tadabilirsiniz.

Yağcıbedir Halıları

Hem kendiniz hem de sevdikleriniz için hediyelik eşya almak isterseniz ünü Sındırgı’dan dünyaya taşmış Yağcıbedir halılarına göz atabilirsiniz. Sındırgı’nın Yörük geçmişinden izler taşıyan ve her dokumasında kültürel zenginlikler barındıran bu halılar çok ince yün ipler ile dokunduğu için uzun süre kullanabilirsiniz. Renklendirilmesi kök boya ile yapılan ve bu nedenle diğer halılardan ayrılan Yağcıbedir halıları ile zevkli ve uzun ömürlü bir hediye seçiminde bulunabilirsiniz.

Diğer İllere Ulaşım

Gezilerinizi Sındırgı dışına taşımayı arzu ederseniz, Laguna Thermal Resort & Spa’dan çevre illere kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Balıkesir’in merkezine 45 dakikada, İzmir’e yaklaşık 2 saatte, Kütahya’ya 1 saat 15 dakikada ve Manisa’ya 45 dakikada gidebilirsiniz. Balıkesir’in çevre ilçeleri olan Bigadiç’e 15 dakikada, Bandırma ve Ayvalık’a 2 saatte kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Scroll to Top