Laguna Thermal Resort

ya da biz sizi arayalım

logo

Termal ve Spa

Laguna Termal Resort & Spa ‘nın Şifa Veren Suyu ve Özellikleri

Termal Suyumuz

termal suyumuz

Doğal şehir Sındırgı’da yer altı kaynaklarından gelen suyun iyileştirici gücünde şifa bulun…

 Yer altı doğal su kaynakları bakımından ülkemizin en zengin bölgeleri arasında yer alan Sındırgı, Hisaralan Kaplıcaları ve Emendere Kaplıcaları’na ev sahipliği yapıyor. İlk alternatif tıp yöntemleri arasında bulunan termal su, yüzyıllardır birçok hastalığın tedavisinde kullanılıyor. Konum olarak oldukça şanslı olan Sındırgı’da termal suyun şifa verici etkisinden kolayca yararlanabilirsiniz.

Sındırgı ilçe merkezine 17 km uzaklıkta bulunan Hisaralan Kaplıcaları’nın suyu florür içermesinin yanında sodyum bikarbonatlı olup radyoaktivite özelliği taşıyor. Sıcaklığı 46 ila 98 derece arasında değişen termal su, tamamen kendi halinde akışkan halde bulunuyor. Hareket sistemi ve kas hastalıkları başta olmak üzere kadın hastalıklarının tedavisinde şifalı olduğu biliniyor.

Sındırgı’nın Ilıcalı köyünde bulunan Emendere Kaplıcaları, Sındırgı ilçe merkezine yalnızca 8 km mesafededir. Çıkan suyun sıcaklığı 27 ila 33 derece arasında değişirken içerisinde 91,6 eman radyoaktivite bulunuyor. Emendere termal suyu özellikle sedef hastalığı, yaralar ve yanıklar gibi cilt rahatsızlıklarına iyi geliyor.

Hem Hisaralan hem de Emendere Kaplıcaları’ndan gelen şifa kaynağı termal suyun tedavi edici özelliği yalnızca sıcaklığından değil, mineral oranından kaynaklanıyor. Zengin mineralli su, buharın da etkisiyle cilt ile temasında vücut tarafından kolayca emiliyor. Böylece faydalı minerallerin tedavi edici gücü vücudunuzla buluşmuş oluyor.

Siz de termal suyun şifasını Laguna Thermal Resort & Spa’da keşfedebilir, odalarımızda bulunan Türk hamamı ile termal su hizmetimizden 24 saat boyunca yararlanabilirsiniz. Hisaralan Bölgesi’nden çıkarak sizlere ulaşan termal su ile cilt sorunları, romatizma, iltihaplı yaralar, kas ağrıları, nörolojik ve ortopedik hastalıklar gibi fiziksel rahatsızlıkların tedavisinin yanında suyun stres düşürücü etkisinden de yararlanarak ruhsal iyiliğinize katkıda bulunabilirsiniz.

termal suyumuz
Scroll to Top